Tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Randevu formunu kapat

Vaser Liposuction

1970’li yıllarda gelişen liposuction, plastik cerrahide büyük umutlar yaratmıştır.1993 yılında İtalyan Prof.Dr. Zohi tarafından ultrasonic liposuction geliştirildi.Bu sistemde ultrason dalgalarından yararlanılmaktadır.Vaser lipo yıllardır uygulanan Liposuction yöntemine yeni bir alternatif olarak adlandırılabilir.FDA onaylı bu yöntem vücutta diyet ve sporla atılamayan yağların yakılmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

Bu uygulamada yağ alınacak bölge ve miktar tespit edilir. Yağların kolayca alınabilmesi için belirlenen bölgelere özel eritici bir sıvı enjekte edilir. Ardından cihazın özel kanülleri deriden açılan küçük deliklerden bölgeye sokularak sıvılaşan yağlar çekilir.

Vaser Lipo’da yağlar küçük kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekildiği için çevre doku zarar görmez. Böylelikle iyileşme esnasında dalga şeklinde düzensizliklerin oluşması minimize edilir.Ayrıca hastaya bir-üç hafta çok sıkı olmayan bir çorap veya korse giymesi tavsiye edilir.

Vaser Lipo hasta ve doktorun ortak kararı ile genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Bölge çokluğuna bağlı olarak operasyon süresi değişmektedir. Operasyon sonrası yapılan masaj ile iyileşme sürecini hızlandırmak mümkündür.

Vaser Lipo fazla kiloların depolandığı kalça, baldır, bacak önü ve arkası, diz ve bilek çevresi, bel, kollar ve sırt bölgelerine uygulanabilir. Ayrıca ince kanülleri sayesinde çene, boyun gibi narin ve ince bölgelere de uygulama imkanı sağlamaktadır.Vücutta var olan yağ hücresi sayısı bellidir. Şişmanlama olayı bu hücrelerin sayıca artması değil, hacimce genişlemesi ile oluşur. Vaser Lipo işlemi ile bölgede var olan yağ hücrelerinin belli bir kısmı alınır. Tekrar kilo alma durumunda kalan yağ hücreleri genişleyeceği için kilo alınsa bile aynı bölgede aynı oranda yeniden yağlanma olmayacağı gözlemlenmiştir.
LİPOSUCTİON İLE ULTRASONİC LİPOSUCTİON ARASINDAKİ FARK;

1)  Liposuctionda yağlar küretle koparılıp emilirken küretin yolu üzerindeki damarlar da koparıldığından ameliyat sonrası o bölgede şişlik ve morluk meydana gelmektedir. Ultrasonic sistemde ise damarlar ultrason dalgalarından müteessir olmadığından, bu komplikasyon görülmez.

2)  Liposuction duygu sinirlerini de zedelediğinden, o bölgede parestezi (hissizlik) meydana gelir. Ultrasonic liposuction buna sebep olmaz.

3)  Ultrasonic enerjiyle dermanın derin yüzeyinin aktif stimulasyonu (uyarılması) sonucu o bölgede gerçek bir lifting (germe) sağlanır.Dolayısıyla o bölgenin cildinde diğer sistemlerde olduğu gibi kırışıklık kalmaz.Tersine gerilir.

4)  Ultrasonic liposuction çok az travmatizan bir girişim olduğu için hastanın post operatuar (ameliyat sonrası) iyileşmesi de son derece kısa olur.

5)  Ameliyat sonrası ağrı ve şişlik şikayetleri son derece azdır.

 

Hasta ultrasonic liposuction ile; çok daha kısa iyileşme süreci, ameliyat sonrasında daha az ağrı, daha düzgün görünüm, sadece yağ dokusunda etki, bağ ve sinir dokularını, kan damarlarını etkilemez ve dolayısı ile daha konfor kazanmakta ve iş-güç kaybına uğramamaktadır. Bu sebeplerden dolayı konforu yüksek, sonuçları ideal olan bu operasyon için çoğu hastlarımız ücreti ikinci plana atmaktadırlar.