Tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Randevu formunu kapat

Kalça Estetiği

Güzel kalça sekli nasıldır?

Orta çağ Avrupasında yapılan heykel ve tablolarda geniş kalçalı kadınlar estetik ve güzellik simgesi olarak kullanılırken, günümüzde dar ve çıkık kalçalar güzel olarak değerlendirilmektedir. Popüler kültür de kişilerin beğenisini etkilemektedir. Günümüzde popo estetiği istemiyle estetik cerrahlara başvurular artmıştır. Şekilsiz ve büyük kalça hem bacak boyunu kısa gösterir hem de vücudun üst ve alt bölümleri arasındaki uyumsuzlugu arttırır. Latin kalçası dediğimiz daha yuvarlak hatlı ve Afrikalılarda görülen daha çıkıntılı ve kaslı kalça yapılarının birleşimi ideal kalça yapısı olmustur. Bu kalça yapısı şöyle tanımlanabilir: Yuvarlak ve arkaya doğru çıkıntılı ama kasların belirgin olmadığı bir görünümde; yanlara doğru taşmayan, dar bir biçimde; üst-alt mesafesi kısa bir kalça şekli. Tüm diğer fiziksel özelliklerimiz gibi kalça yapısı ve şekli de genetik olarak taşınır. Eğer kalça yapısı güzel ise bunu korumak için egzersizler, bakım ve bilinçli beslenme yeterli olacaktır ama; kalça yapısı genetik olarak kötü ise veya zaman içerisinde bozulmuş ise bir takım cerrahi yöntemlerle bu istenmeyen görünümler giderilebilir.

Kalça şeklini güzelleştirmek için ne tür ameliyatlar yapilabilir?

Liposuctionla (liposakşın) kalça şekli daha güzel ve kalkık yapılabileceği gibi, kalça protezleri ‘gluteal implant’ ile de daha feminen, daha diri ve çıkık bir kalça görünümü elde edilebilir. Bazı hastalarda hem liposuction hem de kalça protezi operasyonunun kombine edilmesi daha iyi bir sonuç sağlayabilir. Ayrıca klasik bir yöntem olan kalça dikleştirme ‘buttock lift’ ameliyatı ile de kalça şekillendirilebilir.

Liposuction ameliyatıyla kalça nasıl şekillendirilir?

Liposuction operasyonunda sadece fazla olan kısımlardan yağ alınmaz, aynı zamanda istenilen kalça şekline ulaşmak için gerekli olan kısımlara yağ enjeksiyonları da yapılır. Böylelikle istenilen bölgeler daha dolgun, istenilen diğer bölgeler de daha dar ve şekilli yapılmış olur. Liposuction ameliyatında 2-3 mm. lik kanül girişleri dışında kesiler yapılmaz.

Kalça protezi ameliyatında iz kalır mı?

Kalça protezi ameliyatlarında da belirgin iz kalmaz , izler hem çok küçük, hem de çok görünmeyen bir bölgededir.

Kalça germe ameliyatı hangi durumlarda uygulanır?

Kalça germe ameliyatıyla aşırı sarkık olan deri ve deri altı dokusunun bir kısmı alınarak kalçanın daha diri ve daha toparlanmış bir görünüme ulaşması sağlanmış olur. Kalça dikleştirme ameliyatında, iç çamaşır altında gizlenen belirgin bir ameliyat izi kalması nedeniyle, Liposuction ve kalça protezi gibi yöntemler (çok siddetli şekil bozuklukları dışında) günümüzde klasik kalça kaldırma ameliyatının yerini almıştır.