Tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Randevu formunu kapat

İp İle Yüz Germe

İp İle Yüz Germe
icon
İp İle Yüz Germe

İp ile yüz germe(ameliyatsız yüz germe işlemi) ilerleyen yaşla birlikte zaman içinde oluşan çizgileri PDO adı verilen polidioksan adlı ip ile cildi gererek eski formuna dönüştürme işlemidir.

Bu yöntem ile daha güvenli ve çabuk sonuçlar görebilirsiniz.Özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntemdir.

Uygulama cildin gençleştirilmesi, kırışıklıkları ve sarkmaların yok edilmesinde tek başına başarıyla uygulanabilir. Bunun yanı sıra gerdirme etkisini güçlendirmek için botoks, mikroiğne ve PRP tedavisi ile birlikte kullanılabilir.

 

Ağrılı bir tedavi midir?

– İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında her hangi ağrı ve acı duyulmaz.

 

Kalıcı bir tedavi midir?

Cildiniz zamanla yaşlanmaya devam edecektir ve yaşlanma etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Çoğu hastada işlemin etkisi ortalama 2 yıl kadar sürmektedir.

 

-İşlemin fiyatı nedir?

Tekniğin uygulanacağı kişinin sarkma durumuna ve uygulamada kullanılacak iplik miktarına göre değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizi arayıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

 

Uygulanması gereken kişiler kimlerdir?

İp ile yüz germe eğitimi almış ve sertifikası bulunan doktorlar tarafından uygulanmalıdır.

 

Hangi bölgelere uygulanır?

Yüzdeki alın kırışıklıkları, göz altı torbaları, gülme çizgileri, çene çizgileri, boyun sarkmaları, gıdı, kol, özellikle doğum sonrası görülen karın sarkmaları ve kalçalarda gerdirme yapılır.

 

Kimlere uygulanır?

Uygulanacak bölgede fazla sarkma veya gevşeme olmayan her yaştan kişiye uygulanabilir. Cildin ve altındaki bağ dokuların sarkma oranı ve iplikle asma yöntemine uygun olması gerekir.
Diğer yöntemlere ve ameliyatlara karşı en önemli üstünlüğü yüz gerdirme ameliyatı sonrasındaki ‘gergin yüz’ hissini vermemesidir.

 

İyileşme ve Günlük Hayata Dönme Süreci ne zamandır?

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. İşlemden hemen sonra abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını tavsiye ediyoruz. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir.

Related Posts