Tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Randevu formunu kapat

İp İle Yüz Germe

 D lift olarak da bilinen iple yüz germe işlemini bir çeşit gençleştirme işlemi olarak bilinir. Bu işlem de kişinin yüz hatları bozulmaz. İp ile yüz germe PDO’dan yapılmış olan özel ameliyat ipliklerinin şekillerinin ve yapılarının değiştirilmesi ile oluşturulmuştur. Bu ipler oldukça incedir. Sarmalları ve yapıları farklıdır. Cilt altında zaman içinde erimektedir. Fakat dokulara herhangi bir zarar vermez ve reaksiyon göstermez. İplikler incelikleri ile cilt altında hissedilmemektedir.

İple Yüz Germe İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

İple yüz germe işlemi birçok durumda uygulanabilir. Bunlar; sarkma, kırışıklık, elastin kaybı, çene hattı ile yüz hattının sarkması sebebiyle netliği kaybetmesi ve derinin aşağıya düşmesi vb. durumlarda uygulanabilir. Yapılmakta olan iple yüz asma ile bu sorunlar çözümlenir. Aynı zamanda deforme olan karın derisinin toparlanmasında da uygulanabilir.

İple Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

İple yüz germe işlemi özel olarak üretilmiş olan ameliyat ipleri ile yapılır. Bu işlem yaptırılmadan önce doktor muayenesi yapılır. Bu muayenede işlemin yapılması için hastanın uygun olup olmadığı saptanır. İşlemin zararlı olmadığı ve sarkma, çizgi, kırışıklık gibi problemlere sahip olan kişilere bu işlem yapılır. Uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezi kremi sürülüp, etkisini göstermesi beklenir. Anestezi etki ettiği zaman işleme başlanır. İşlemi yapacak olan doktor tarafından uygun görülmekte olan noktalara germe ve asma görevi görecek olan çeşitli özelliklerde olan ipler kanüller ile yerleştirilmektedir. Bütün ipler, gerekli olan noktalara yerleştirilmesi bittikten sonra yavaş bir şekilde bütün ipler sırası ile deri altına kanüllerin içinden itilmektedir. Tüm ipler yerleştirildikten sonra cildin üzerinde yatıştırıcı olan kremler uygulanıp iple yüz asma tedavisi tamamlanmış olur. İple yüz asma tedavilerinde kullanılmakta olan ipler ameliyat ipi tipinde üretilmiş olan ve v lift tedavileri için tasarlanmış olan iplerdir. Bu iplerin, derinin altında farklı noktalarda germe görevi gören çeşitleri bulunur. Bu çeşitler; kılçıklı, konili, düz ve tırnaklı iplerdir. İşlem sırasında hangi ip türünün kullanacağına doktor karar verir. Yapılmış olan muayene sonunda ciltte bulunan problemlerin derecesi ve ne derece gerdirme yapılacağı belirlenir. Ek olarak da her ip tipinin farklı derece ve yüz noktalarında gerdirme görevi vardır. İple yüz asma tedavisinde iplikler yerleştirildikten sonra hissedilmez. Oldukça ince oldukları için cildin yüzeyine dışarıdan bakıldığı zaman göz ile görülmemektedir.

İple Yüz Germe İşlemi Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

İple yüz germe işleminden sonra yapılması gereken şeyler doktor tarafından söylenmektedir. Fakat kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar bulunur. Bunlar; kişinin güneşten korunması ve yüksek faktöre sahip olan koruyu güneş kremlerini kullanması, işlem bittikten sonraki 1 hafta boyunca yüze masaj yapılmaması ve sıcak su ile duş alınmamasıdır. Kişiler bu konulara dikkat etmelidir.

İple Yüz Germe İşlemi Kalıcı Bir İşlem Midir ve Geri Dönüşü Var mıdır?

Uygulanan bu işlem kalıcı değildir. Uygulama sırasında yerleştirilmiş olan ameliyat ipleri belli bir süre sonra deri altı hücreleri tarafından emilip, yok olabilir. Bu sebeple ömür boyu kalıcılık sağlamaz. Ne kadar süre boyunca kalacağı her hastada farklı olmaktadır. Her insanın deri yapıları, kas yapıları, yaşı ve hormonal durumları farklıdır. Bu kriterler de işlemin kalıcılık süresini etkilemektedir. Bu işlemin genel olarak 2 yıl etkisi devam etmektedir. İple yüz asma tedavisinden sonra hasta çeşitli nedenler yapılmış olan tedaviden vazgeçer ise yerleştirilmiş olan ipler derinin altından çıkartılır. Bunun için ikinci bir operasyonun yapılması gerekebilir. Yapılacak olan ikinci operasyonda da lokal anestezi ve bir seans gerekir.