Tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Randevu formunu kapat

Göz Kapağı Estetiği

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)
Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini engelleyebilir.

Operasyon Yaşı
Genellikle 30 yaş üzeri, üst ve alt gözkapaklarında sarkma ve torbalaşma meydana gelmiş kişilere uygulanır.

Operasyon Öncesi Görüşme
Görüşmede öncelikle sizin şu an ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir.

Kişinin mevcut şikayetlerine göre sadece üst, veya alt kapaklar ya da hem alt ve üst kapaklar aynı anda operasyonu yapılabilir.

Operasyon Tekniği
Estetik göz kapağı operasyonu ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir ve gerekirse fazla görülen yağ kitlesi alınır. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olunur. Operasyon üst göz kapağında kıvrım çizgisi üzerinden, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından girilerek yapılır, bu sayede operasyon izleri belirgin değildir ve gizli kalır. Operasyon hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ve ameliyathanede yapılır.

Anestezi Türü
Genel anestezi veya Lokal anestezi ile intravenöz sedasyon (Damar yolu ile uyutma) yöntemi tercih edilebilir.

Operasyon Süresi
Üst göz kapağı operasyonu yaklaşık 40 dakika, ve alt göz kapağı operasyonu ise 1 saat sürer.

İyileşme Süreci
Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Operasyon sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik olabilir. Dikişler 3-7 gün sonra alınır. Operasyon iyi sonuç verir. Kişi 5 gün sonra işine dönebilir. Kontakt lens kullanıyorsa 1 hafta sonra takabilir. Üçüncü haftadan sonra operasyonun yüzünüze verdiği, yaklaşık yeni şeklin farkına daha iyi varır ve keyfini çıkarmaya başlarsınız.